PRODUKTY z „Wirtualnego Pola” już trafiają na stoły konsumentów 😊

Chociaż nie wdrożyliśmy rezultatów naszego projektu, a platforma nie jest jeszcze dostępna dla odbiorców końcowych, to pierwsi konsumenci mieli okazję krytycznie spojrzeć na wymyślone przez nas rozwiązanie. Testy obejmowały praktyczne rozwiązania, takie jak: komunikacja stron, uprawa poletka, wizyty konsumentów, zbiory czy odbiór produktów. W efekcie konsumenci, którzy otrzymali od rolników zamówione przed sezonem warzywa.

Pomimo zaangażowania konsumentów to rolnicy mieli sporo więcej pracy. Musieli stworzyć specjalne „poletko”/ „poletka”, na których prowadzili uprawę zamówionych przez konsumentów produktów.  Następnie przekazywali informację dla konsumentów, kiedy produkty będą gotowe do odbioru. W końcu zbierali je i pakowali.

Ilość i wielkość poletek w każdym przypadku była inna. Także częstotliwość odbioru produktów. W niektórych przypadkach konsument odebrał całość zamówienia jednorazowo, a w innych odbierał (niekiedy nawet jeszcze odbiera) produkty kilkunastokrotnie.

Testy dobiegają końca. Ich weryfikacją będą wypełnione przez rolników i konsumentów ankiety, których celem będzie uzyskanie praktycznych informacji o wadach i zaletach testowanego rozwiązania.  Następnie nastąpi analiza wyników ankiet oraz dostosowanie systemu do potrzeb i wymagań użytkowników końcowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *